Tyto webové stránky vznikly jako součást projektu Nové mosty k nekonečnu, spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj (reg. č. KPF-02-214).

Partnerské společnosti, Výzkumný ústav komunikace v umění a Kerzenlicht-Konzerte, dokumentují dvě kulturní centra: Kristkův dům v Brně, který je monumentální asambláží i místem kulturních akcí, a Barokní zámek Riegersburg, kde se konaly mezinárodní výstavy, koncerty, happeningy a další aktivity.


Ab ovo v Městském divadle Pulkau (Stadtsaal Pulkau)


V sobotu 25. června 2022 se ve 20.30 v Městském divadle Pulkau (Dolní Rakousko, cca 30 min od Znojma) uskuteční projekce filmu Ab ovo. Hudební složkou přispěl skladatel Robert Pobitschka (Kerzenlicht-Konzerte).

Film pojednává o životě a díle známého česko-německého surrealistického sochaře, malíře, hudebníka a akčního umělce Lubo Kristka. Po promítání bude malá výstava obrazů umělce, při které bude osobně přítomen.

Speciálním hostem večera bude hraběnka Francesca Pilati, která představí publikaci o Barokním zámku Riegersburg, kde se konaly významné mezinárodní výstavy, koncerty a také devět happeningů Lubo Kristka.

Vstup zdarma.V roce 2021 byl dokončen surreální snímek Ab ovo, vycházející ze života, výtvarných děl a happeningů Lubo Kristka. Premiéra se uskutečnila 4. září 2021 před Kristkovým domem. Ve scénách Oživlých obrazů vystoupily postavy z Kristkových děl do skutečnosti.


K premiéře snímku vyšla trojjazyčná publikace Kristkův dům.


V roce 2021 vyšla trojjazyčná publikace Barokní zámek Riegersburg. (Digitální verze vyšla v roce 2022.)


Film Ab ovo: